niedziela, 30 września 2012

Znaczenie dobrych butów


Często mówi się, że buty to najważniejsza część męskiej garderoby.  I to jest oczywiście prawda. Niestety często mam wrażenie, że u nas niewiele osób tak rzeczywiście myśli. Na pewno nie jesteśmy krajem, w którym zwraca się uwagę na buty, a w szczególności na dobre buty. Ale okazuje się, że podobnie  jest w Niemczech. Dlatego myślę, że ciekawa może być dla nas opinia na ten temat znanego niemieckiego dziennikarza i zarazem eksperta w dziedzinie mody Bernharda Roetzela.


Uważa on, że obserwując jak ubrani są niemieccy mężczyźni można mieć wrażenie, że dobre buty to dla wielu z nich zupełnie niepotrzebna inwestycja. USA, Wielka Brytania czy Włochy to kraje o wielkiej tradycji obuwniczej. W tych krajach mieszczą się wielcy producenci butów. No i przywiązuje się tam wielką wagę, do tego co się nosi. Dobre buty  cieszą się szacunkiem również w innych krajach, np. w Belgii, Francji i Hiszpanii.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że kiepskie obuwie może całkowicie zniszczyć wizerunek. Z pewną przesadą, można by rzec, iż lepiej już chodzić boso (to można zawsze jakoś wytłumaczyć, np. że kierujemy się względami religijnymi albo, że buty ukradli nam w pociągu), niż stracić twarz nosząc tanie wyroby butopodobne. Oczywiście, że dobre obuwie nie kosztuje mało. Ale jeżeli chcemy być dobrze lub elegancko ubrani, zgodnie z zasadami dobrego stylu,  trzeba taki wydatek potraktować po prostu jako długoterminową inwestycję i ustawić na samej górze zakupów priorytetowych. Po zakupie dobrego obuwia można dopiero myśleć o innych częściach garderoby, jak płaszcze, kurtki czy garnitury. Pamiętajmy, że przy wielu okazjach dobrej jakości obuwie, sprowadza na dalszy plan zwykłe dżinsy, czy gorszej jakości koszule i swetry, poprawiając znacznie nasz wizerunek.  Ale często brak pieniędzy nie jest przyczyną braku dobrych butów  u wielu naszych rodaków.  Główną  jest brak wyczucia dobrego stylu oraz ustanawianie sobie fałszywych  priorytetów,  gdzie jest miejsce na wszystko z wyjątkiem pary dobrych butów, które  możemy mieć na nogach praktycznie przez połowę życia i cieszyć nimi oko.

Teraz ciśnie się na usta pytanie co to są dobre buty? O dobrych butach można mówić jedynie wtedy, gdy są starannie wykonane z najlepszych skór z dużym udziałem pracy ludzkich rąk. Te kryteria dotyczą wszystkich rodzajów butów, a wiec zarówno lekkich mokasynów, jak i butów szytych ramowo. Te ostatnie dają maksimum komfortu, zdrowia dla stóp, trwałości formy i długowieczności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz