środa, 26 września 2012

Stare buty jak noweZakup pary obuwia ramowo szytego obuwia jest nie tylko inwestycją w komfort dla stóp i prestiż, ale też może przyczynić się dla ochrony środowiska. Okazuje się, że stare i mocno już zużyte buty nie nadają się tylko i wyłącznie do wyrzucenia do śmieci. Można je z powodzeniem naprawić. Myślę, że dla wielu zwykłych "użytkowników" obuwia to dobra wiadomość. Wielu z nas przyzwyczaja się do swoich butów, które z wiekiem stają się jakby coraz bardziej wygodne. W pewnej chwili niestety są już tak zniszczone, że naprawa nie jest już możliwa, lądują w koszu (zaśmiecając przy okazji środowisko)  i  przychodzi czas na kupno nowych. Czyli czeka nas gonitwa po sklepach, przymierzanie, tracenie cennego czasu  i nadzieja, że nasz nowy nabytek spełni nasze oczekiwania co do komfortu użytkowania.

A przecież tak być nie musi.  Poniżej przedstawimy co można zrobić z parą ramowo szytych butów Loake,
mocno już nadgryzionych zębem czasu.

Tak buty wyglądały przed naprawą - widać, że właściciel nie chodził w nich tylko okazjonalnie, tylko mocno je eksploatował.

Na początek trzeba przeciąć szwy i oddzielić starą podeszwę zewnętrzną od ramy. Przy okazji wymienia się obcas i to co jest wewnątrz czyli warstwę korka, oraz oczywiście trzeba przyszyć nową podeszwę.

Na koniec poddaje się renowacji skórę cholewki. Buty ramowo szyte wykonuje się zwykle z najwyższej jakości skór, co znacznie ułatwia doprowadzenie jej do ładnego wyglądu. Co ciekawe taka skóra, szczególnie jeżeli ją odpowiednio pielęgnujemy może wyglądać po paru latach nawet lepiej niż na nowych butach.A oto końcowy efekt.Prawda, że wyglądają nieźle?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz