wtorek, 3 września 2013

Brązowe buty vs. czarne buty

Brązowe obuwie jest  uniwersalne i modne
W naszym kraju  glęboko zakorzenił się pogląd, że czarne buty są lepszym wyborem, bo są bardziej uniwersalne niż brązowe. Duża część polskich mężczyzn koloru brązowego kompletnie nie bierze pod uwagę podczas zakupu obuwia.

Dlaczego tak jest? Powodów można pewnie znaleźć wiele: bo nie jest łatwo dobrać do brązu resztę stroju, bo brązowe buty łatwiej się brudzą itd. itp.... Jeżeli przyjrzeć się bliżej to wszystkie te argumenty tracą sens. W istocie, jeżeli mężczyzna może sobie pozwolić tylko na jedną parę dobrych, wyjściowych butów to wtedy faktycznie sensowny jest zakup obuwia w kolorze czarnym. Ale kiedy sytuacja finansowa pozwala na posiadanie kilku par to wtedy zwróćmy szczególną uwagę na brąz i jego różne odcienie. Są one ciekawsze, bardziej interesujące i w wielu przypadkach właściwsze niż czarne.

Czarne buty są przeznaczone z reguły tylko na formalne okazje

Ale obuwie w kolorze czarnym będzie jedynym słusznym wyborem na:  ślubie, pogrzebie czy jeśli pracujemz w firmie, gdzie panuje bardzo konserwatywny dress code. Wtedy zawsze ubieramy ciemny lub czarny garnitur i czarne buty. Generalnie można przyjąć takie założenie, że przy formalnych okazjach do czarnych spodni czy garnituru zakładamy tylko czarne obuwie.


Do czego pasują brązowe buty?
W przypadku  dżinsów i ich kombinacji z butami brąz jest niezastąpiony. Nawet czarne dżinsy, wbrew powszechnemu mniemaniu, mogą wyglądać świetnie z brązowymi butami. Wystarczy spróbować wybrać ciemniejszy odcień brązu. Dżinsy denimy są idealnym dopełnieniem brązowych butów w każdym odcieniu, nawet jeśli mamy na sobie czarny płaszcz lub kurtkę.

Z wyjątkiem czerni brązowe buty wyglądają bardzo dobrze praktycznie ze wszystkimi kolorami:
od granatu – granatowy garnitur wygląda idealnie z brązowymi lub ciemnoczerwonymi butami - do szarości
 i zieleni, aż po burgund. Jaśniejsze i ciemniejsze odcienie brązu obuwia komponują się o wiele lepiej z garderobą niż czerń, czyniąc je o wiele bardziej uniwersalnymi.

A więc jeżeli to tylko możliwe unikajmy czarnych butów!

StreetFashion brązowe buty i czarne dżinsyBarker Grant Cedar


Brązowe obuwie nie tylko jest bardzo uniwersalne i dobrze komponuje się z większością męskich ubrań, ale przy ich pomocy podkreślamy indywidualne elementy stroju. Brąz najlepiej  kontrastuje z fakturą tkanin i ich kolorami, np. w połączeniu z ciemnym denimem czarne buty praktycznie stają się niewidoczne.

brązowe buty są trendy

Poza tym brązowe buty są dobrą alternatywą dla obuwia sportowego, w którym na co dzień można zobaczyć nie tylko młodych mężczyzn. Biorąc pod uwagę fakt, że kobiety zwracają szczególną uwagę na obuwie, planując wyjście na miasto dobrze jest zaopatrzyć się w przynajmniej jedna parę, dobrych brązowych klasycznych butów, a o wiele łatwiej będzie zrobić korzystne pierwsze wrażenie.

Z drugiej strony,  jeżeli przekroczyliśmy już kilka lat temu trzydziesty rok życia to pewnie mamy wątpliwości czy sportowe buty są dla nas odpowiednie poza halą sportową. Otóż najlepiej zaufać instynktowi. Już jedna para ramowo szytych, klasycznych butów np. brogsów lub oksfordów cap - toe, sprawi, że będziemy nie tylko świetnie się czuć, ale też naprawdę dobrze wyglądać.
Buty powinny być oczywiście w kolorze brązowym.

Zdjęcia:
www.klasycznebuty.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz