sobota, 10 sierpnia 2013

Dobre buty nie mogą być tanie


Dlaczego dobre buty nie mogą być tanie.

Ten fakt jest niestety dla wielu z nas trudny do przyjęcia. Jesteśmy przywyczajeni do zakupów  w popularnych sieciach sklepów, gdzie możemy dostać  mocno przecenione produkty. Regularnie organizowane są też wyprzedaże.
Często można tam kupić buty przecenione 50 czy nawet 80%.

Podobna zasada nie dotyczy wysokiej jakości obuwia. Producenci jeśli już, to stosują obniżki w wysokości nie więcej niż 10-30% na wybrane modele, szczególnie na te, które podlegają sezonowości.


Pamiętajmy, że tanie buty to zawsze kiepski interes. Głównymi ich składnikami są klej, guma oraz skóra kiepskiej jakości, której nie zastosuje do produkcji żaden szanujący się szewc. Dobre buty produkuje się z wysokiej jakości skóry, a ta po prostu nie może być tania. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że wyprodukowanie pary ręcznie szytych butów z dobrej jakości skór (szczególnie szytych metodą ramową Goodyear Welted) musi sporo kosztować. Inaczej niż ma to miejsce w przypadku klejonego obuwia produkowanego przemysłowo, gdzie większa część ceny (często do 90%) stanowią marże dystrybutora i sklepu. Dlatego też nawet przy ogromnych przecenach jest możliwe osiągnięcie zysku ze sprzedaży.Aby kupić dobre buty warto odwiedzić wyspecjalizowane, często niewielkie  sklepy, które nie muszą ponosić dużych wydatków związanych z czynszem za wynajem  lokalu. Tak jest w wielu krajach, gdzie porządne obuwie stanowi podstawę stroju, elegancji i dobrego stylu.

Dobrze zdać sobie sprawę, że kupowanie takich klasycznych butów nawet po „normalnych” cenach jest opłacalne, bo kupujemy coś, co nam będzie służyć bardzo długo. I nawet po kilku czy kilkunastu  latach będziemy wyglądać elegancko, a dodatkowo zyskamy komfort i zdrowie dla stóp.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz